Posnetek okrogle mize o potrebah po (visokošolskem) izobraževanju za koordinatorje prostovoljstva (Evi-Dems)

17. aprila 2024 smo v okviru izobraževalne konference ZNANJA IN VEŠČINE ZA USPEŠNO VODENJE PROSTOVOLJCEV izvedli okroglo mizo o potrebah po (visokošolskem) izobraževanju za koordinatorje prostovoljstva. Tjaša Arko (Slovenska filantropija) in Tomaž Deželan (FDV UL) sta se pogovarjala s Tadejem Kobalom (naj prostovoljec), Amirjem Crnojevićem (naj mentor) in Markom Pavlovičem (MC Zagorje). To je posnetek celotne okrogle mize.

Posnetek predavanja The reflective volunteer manager - the court jester approach (Evi-Dems)

17. aprila 2024 je v okviru izobraževalne konference ZNANJA IN VEŠČINE ZA USPEŠNO VODENJE PROSTOVOLJCEV Juri Hoedemakers izvedel plenarno predavanje o uporabi figure dvornega norčka pri reflektiranju vodenja z naslovom The reflective volunteer manager - the court jester approach. To je posnetek celotnega predavanja.

Priporočila za krepitev ekonomske demokracije v Sloveniji - RSF naloge študentov

V okviru razvojnega stebra financiranja (RSF) smo v zimskem semestru študijskega leta 2023/2024 izvedli projekt na raziskovanju utemeljenega kurikuluma z naslovom »Ekonomska demokracija v demokracijah«. V projektu so sodelovali študenti in študentke študijskega programa Politologija – Primerjalne javne politike in uprava, in sicer v sklopu predmeta Uvod v primerjalne politike. Na temelju pristopov in metod primerjalne politike so študentske skupine priprave osem javno političnih priporočil na različnih področjih ekonomske demokracije: 1. Delavska participacija. 2. Participativni proračun. 3. Primerjava participacije v Zvezi tabornikov Slovenije. 4. Zadruge. 5. Ekonomska demokracija v kontekstu SDG8 in SDG10. 6. Ekonomska demokracija v digitalnih ekonomijah. Platformno delo. 7. Delavski odkupi podjetij v Sloveniji. 8. Vloga skupnostnega upravljanje pri trajnostnem upravljanju vodnih virov.

PLACEDU - Učenje na daljavo, kot ga doživljajo njegovi uporabniki

V zadnjih letih se je izobraževanje iz fizičnih preselilo v digitalne prostore. Ta nova vrsta učenja – e-učenje – ima številne prednosti, vendar ima tudi nekatere slabosti. Kljub temu je bilo e-učenje v akademski skupnosti dokaj pozitivno sprejeto do takrat, ko se je morala večina sveta zaradi svetovne pandemije COVID-19 preusmeriti na učenje na daljavo. Med krizo so mnoge akademske ustanove, študenti in učitelji doživeli neprijetni izkušnjo, ko so v celoti in brez priprav morali preiti na e-izobraževanje.

PRIKAŽI ARHIV PUBLIKACIJ
menu