Strokovni odbor za izobraževanje FLECSLAB se je 27. in 28. oktobra 2022 udeležil delavnic, na katerih je razpravljal z vodji prvih štirih opredeljenih tem in posledično učnih skupnosti EUTOPIA v projektu:
V tednu EUTOPIA, ki ga je gostila Univerza v Ljubljani, so se partnerji projekta FLECSLAB končno srečali v Ljubljani. Milena Sitar Matelič iz Slovenske nacionalne agencije pa je imela priložnost spoznati delo, opravljeno v manj kot letu dni v okviru projekta. Tomaž Deželan je na kratko povzel dejavnosti v projektu od julija 2022 do oktobra 2022. V okviru dela na UL je bila postavljena in posodobljena spletna stran FLECSLAB. V delovnem sklopu 1 - Zbirka orodij za vseživljenjsko učenje - so bili opravljeni pol-strukturirani intervjuji z vodji štirih učnih skupnosti, skupina strokovnjakov pa je sodelovala na delavnici, ki je potekala 28. in 29. oktobra 2022 v Bruslju.
Partnerji so se 5. julija 2022 v spletnem okolju sestali na prvem projektnem sestanku. Najprej je bilo predstavljeno trenutno stanje v zvezi z administrativnim upravljanjem projekta in dejavnostmi, izvedenimi v tem obdobju. Za slovensko nacionalno agencijo je bilo pripravljeno predhodno poročilo o spremljanju, ki odpravlja večino pomanjkljivosti, ugotovljenih med prijavo projekta, in pojasnjuje, kako se bo izvajanje projekta spremljalo v nadaljnjih fazah.
Novembra 2021 je šest ustanovnih partnerjev Zveze EUTOPIA v okviru programa Erasmus+ (KA220- HED - Partnerstva za sodelovanje v visokem šolstvu) prejelo odobritev in sredstva za projekt "Flexible LEarning Communities Supporting Lifelong Learning Across Borders" (FLECSLAB), ki je bil prijavljen na Nacionalno agencijo (NA) za programe Evropske skupnosti in programe mednarodne mobilnosti v Sloveniji. 3. februarja 2022 je na spletu potekal uvodni sestanek partnerstva (Univerza v Ljubljani, Vrije Universiteit Brussel, The University of Warwick, CY Cergy Paris Université, Universidad Pompeu Fabra in Goeteborgs Universitet), ki ga je kot koordinator projekta gostila Univerza v Ljubljani.