Fakulteta za družbene vede, Univerze v Ljubljani je v okviru projekta eWBL organizirala dva multiplikacijska dogodka.
Prvi je potekal v spletnem okolju, 5. Novembra 2024, kjer so bili predstavljeni rezultati projekta eWBL. 29 udeležencev iz Slovenije, Italije in Finske se je v obliki interaktivne predstavitve seznanilo z orodji, okvirom in fazami praktičnega usposabljanja v spletnem delovnem okolju.
V okviru predstavitve smo gostili tudi študentko iz Finske, ki je praktično usposabljanje izvedla v digitalnem okolju na Peace Education Institute. Sledila je skupinska razprava o glavnih prednostih in slabostih dela in praktičnega usposabljanja na daljavo, v našem primeru spletnega pripravništva (v primerjavi z delom na kraju samem v pisarni, učilnici, laboratoriju, podjetju itd.). Udeleženci so podali veliko predlogov, sledila pa je kratka razprava in predstavitev izsledkov eWBL projekta.
Nato so se udeleženci razporedili v 6 skupin in izvedli praktično vajo v okviru faze izvajanja. V njej so odigrali naslednje vloge: študent, delovni mentor in vodstvo podjetja/organizacije. Za izhodišče je bil udeležencem predstavljen tudi video iz faze izvajanja eWBL. Njihova naloga je bila opredeliti ključne razsežnosti, ki jih je treba upoštevati v fazi uvajanja. Vodstvo podjetja/organizacije je podalo konkretne predloge o tem, na kaj morajo biti pozorni in kaj morajo storiti na začetku, ko študenta uvajajo na PU. Mentorji v podjetju (organizaciji) so podali predloge o tem, kaj mora storiti mentor na začetku, ko pride študent na usposabljanje. Enako so študenti podali predloge o tem kako pristopijo na začetku usposabljanja v podjetju.
Drugi multiplikacijski dogodek je potekal v Kopru, v prostorih in so-organizaciji PiNA. Na dogodku, ki je potekal v živo, smo z 10 udeleženci najprej tematsko umestili relevantno vsebino dogodka in predstavili senzibilizacijo potreb področja PU. Predstavili smo zbirko orodij za digitalno praktično usposabljanje in posamezne faze (oblikovanje, priprava, uvajanje, izvedba, ocenjevanje in evalvacija, zagotavljanje kakovosti), ki smo jih identificirali v okviru projekta.
Dogodek je potekal v obliki interaktivne delavnice, z uporabo praktičnih primerov in “ledolomilcev” (mentimeter, izdelava načrta študentske prakse z upoštevanjem dimenzij digitalnega okolja). Pridružila se nam je tudi študentka iz Univerze na Primorskem, ki je spregovorila o svojih izkušnjah opravljanja prakse v okviru študijskega programa Zgodovina. Zaključili smo s kratko razpravo o pomembnih vidikih PU, ki smo jo izvedli po metodi “World Café”.